Davraz Kayak Merkezi Kayak Severleri Bekliyor

Davraz Kayak Merkezi Kayak Severleri Bekliyor :Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Davraz Kayak Merkezi’nin bulunduğu 635 rakımlı Davraz Dağı’na mevsimin ilk karı düştü.

Kayak merkezinde yer alan Sirene Davras Oteli idari sorumlusu Şakir Gündem, Isparta’nın doğusunda bulunan 2635 rakamlı Davraz Dağı’nın eteğine kurulan Davraz Kayak Merkezi’nde, havanın soğumasının ardından mevsimin ilk karının düştüğünü söyledi.

Dağın eteğinden bulunan oteller bölgesinde kar kalınlığının 5, dağ zirvesinde ise 10 santimetre olduğunu belirten Gündem, kar kalınlığının kayak için yeterli olmadığını vurguladı. Kayak için 15 santimetre kalınlığında sıkıştırılmış kar olması gerektiğini bildiren Gündem, gelecek günlerde kuvvetli kar yağışı beklediklerini, böylece gelecek hafta içinde kayak merkezinin profesyonel ve amatör kayakçılara açılacağını kaydetti.

Gündem, “Yeni sezonun önümüzdeki hafta açılmasıyla otelimiz de müşteri almaya başlayacak. Davraz Kayak Merkezi’ne tüm kayak severleri bekliyoruz” dedi.

Gündem, merkezde 13 kayak pisti ile 2 telesiyej ve 1 teleskinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Davraz Kayak Merkezi Kayak Severleri Bekliyor

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 5,711