Erciyes Kayak Merkezinde Kar Kalınlığı 35 Santimetre Oldu

Erciyes Kayak Merkezinde Kar Kalınlığı 35 Santimetre Oldu :Kayseri’de etkili olan yağmur yağışı Erciyes dağına kar yağışı olarak düştü.Kayseri’de etkili olan yağmur yağışı Erciyes dağına kar yağışı olarak düştü. Kar yağışı sonrasında kayak merkezindeki kar kalınlığı 35 santimetreye ulaştı. Zirvede ise kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Gece boyunca da kayak merkezine giden karayolu ekiplerce açık tutulması için çalışma yapıldı.

İl genelinde etkili olan yağmur yağışı gecede devam etti. Yağış devam ederken Erciyes dağında da kar yağışı etkili oluyor. Kar yağışı ile birlikte 2 bin 200 metredeki kar kalınlığı 35 santimetreyi aştı. Devam eden kar yağışının kar kalınlığını daha da artırması bekleniyor. Dağın zirvesinde ise kar kalınlığı bir metreye kadar ulaştı.

Kar yağışı nedeniyle gece boyunca da Kayseri-Develi karayolu ile birlikte kayak merkezi arasındaki karayolunu açma çalışmaları sürdürüldü. Gece şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yol, ekiplerin yaptığı çalışma sonrasında açıldı.

erciyes-kayak-merkezinde-kar-kalinligi-35-oldu

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,742