Erciyes Kayak Merkezinde Yoğun Kar Yağışı

Erciyes Kayak Merkezinde Yoğun Kar Yağışı :Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes’te öğleden sonra başlayan kar yağışı sonrasında pistlerdeki kar kalınlığı 80 santimetreye yükseldi.

Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erciyes’te yaklaşık bir saattir kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

Cıngı, kurak geçen bir dönemde kar yağışının turizmciler açısından “ilaç” gibi olduğunu ifade ederek “Bu dönemde kar yağışı beklemiyorduk. Pistlerdeki kar kalınlığı 70 santimetre kadardı. 10 santimetre kadar daha kar yağdı ve kar kalınlığı 80 santimetreye kadar yükseldi. Bu yağışla birlikte sezonun biraz daha uzayacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Şu anda pistlerin tamamının açık olduğunu belirten Cıngı, Erciyes’te kayak sezonunun Nisan ayının ortasına kadar devam edeceğini vurguladı.

Erciyes Kayak Merkezinde Yogun Kar Yagisi

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

16 / 2,701