Erciyes ,Yeni Kayak Sezonuna Merbaha Dedi

Erciyes ,Yeni Kayak Sezonuna Merbaha Dedi :TÜRKİYE’nin mühim kayak merkezlerinden Erciyes’te kış turizm sezonu açıldı. Geçen hafta etkili olan kar yağışının peşinden Büyükşehir Belediyesi’nin karlama ünitelerinin çalışmasıyla pistler tümünün karla doldurularak kayakseverlerin hizmetine sunuldu.

Yeni sezonun açıldığı ilk gün Erciyes’e çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, kayakseverlerle sohbet etti ve yeni sezonun hayırlı olması dileğinde bulundu. Erciyes Kış Turizm Merkezi’nin sezonu açmasıyla beraber hafta sonu Kayseri içi ve şehir dışından çok fazla sayıda kayaksever Erciyes’e çıktı. Kar yağışının yanında , karlama ünitelerinin de devreye girmesiyle pistler kayak için hazır hale getirildi. Bu sene Tekir Göleti yakınlarındaki tesislerin de hizmete girmesiyle Erciyes dört ayrı kapıdan konuk itiraf eden bir kayak merkezi haline geldi. 20 kilometrelik bir alan içindeki Hisarcık, Hacılar, Tekir ve Develi kapıdan Erciyes’e giriş yapabilen kayakseverler, 18 adet mekanik tesis ve 102 kilometrelik kayak pistlerinden faydalanabiliyor.

erciyes-yeni-kayak-sezonuna-merbaha-dedi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 3,119