Erciyeste Korsan Kayak Eğitimine Yasak

Erciyeste Korsan Kayak Eğitimine Yasak :Belgesiz eğitmenler Erciyes’in imajını zedeliyor Erciyes Kayak Öğretmenleri Derneği Başkanı Numan Değirmenci de kayak öğretmenliği belgesi olmayanların eğitim vermesinin Erciyes’in imajını olumsuz etkilediğini söyledi. Değirmenci, “Belgeli kayak öğretmenleri olarak tek çatı altında birleştik. Amacımız, Erciyes Kayak Merkezi’ne gelen insanlara daha kaliteli ve iyi eğitim vermek. Eğitim kalitesinin düşmesi, gelen insanların memnuniyetsizliğini artıracaktır. Bunun önüne geçmek istiyoruz” diye konuştu.

Kayak eğitiminin teknik gerektirdiğini ve ehil olmayan kişiler tarafından verilmesi durumunda ciddi sakatlanma ve yaralanmalara sebebiyet verebileceğini vurgulayan Değirmenci, vatandaşları, profesyonel olmayan kişilerden eğitim almamaları konusunda uyardı. Kayak eğitimi fiyatlarının hafta işi saat ücretinin kişi başı 90, hafta sonu tek kişi 140, iki kişi 200 lira olduğunu ifade eden Değirmenci, “Hafta içi grup olarak eğitim alınırsa kişi başı 30 liraya düşüyor. Hafta sonu grup olması halinde de kişi başı 50 liraya kadar iniyor. Vatandaşların hem fiyatın uygun olması hem de yoğunluğun daha az olması ve rahat şekilde kayak öğrenilebilmesi için hafta içi kurs almalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu. Değirmenci, yaklaşık 2 saatte kayak öğrenilebildiğini de vurguladı.

erciyeste_korsan_kayak_egitimine_yasak

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

15 / 1,573