Eren Dağı 2 bin 860 metrede keşfedilmeyi bekliyor

Eren Dağı 2 bin 860 metrede keşfedilmeyi bekliyor :Fethiye’ye bir saat uzaklıktaki Eren Dağı’nda kar kalınlığı 35- 40 santimetreyi buluyor.

Muğla’nın Seydikemer İlçesi Temel Mahallesindeki 2 bin 860 metre rakımlı Eren Dağı ilgi bekliyor. Fethiye’ye yaklaşık bir saat mesafedeki merkezde kar kalınlığı 35- 40 santimetreyi buluyor. Dağ ve çevresinin turizm tesis alanı ilan edilebilmesi ve kayak merkezi kurulması için bugüne kadar 9 vali çaba gösterdi fakat tesis hala tam olarak hayata geçmedi.

İşletmeci ve kayak Milli sporcusu Şeref Elbir kendi imkanlarıyla telesiyej çektiği Eren Dağı’nda kayak dersleri vererek bu sporu yaygınlaştırmaya çalışıyor. 137 yataklı konaklama tesisi ve kayak merkezi projesi çizdirerek bakanlıklara başvurduğunu, belirten Elbir, “50 milyon dolarlık bir yatırım gerekiyor. Yatırımcının gelmesi için de alt yapının tamamlanması lazım” dedi.

eren-dagi-2-bin-860-metrede-kesfedilmeyi-bekliyor

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

13 / 1,728