Karacadağ Kayak Merkezinde kar sıkıntısı

Karacadağ Kayak Merkezinde kar sıkıntısı :Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek kayak merkezi konumundaki Karacadağ’da beklenen karın yağmaması nedeniyle sakinlik gözleniyor.

Siverek ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan ve halk arasında ’Güneydoğu’nun Uludağı’ olarak bilinen 1919 rakımlı Karacadağ Kayak Merkezi’nde, son haftalardaki kurak dönemden dolayı yer yer toprak görülüyor.

Genelde bölge illerden gelen kayak tutkunlarının ilgi gösterdiği merkezde kar sıkıntısının olması kayakçıların yanı sıra işletmecileri de üzüyor.

Kayak merkezi işletmecisi Orhan Atilla son bir haftadır kar kalınlığının yetersizliği nedeniyle vatandaşları kayak yapamadığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde düşen yağışla Karacadağ’da kar kalınlığının 70 santimetreye ulaştığını ve kayakçıların merkeze ilgi gösterdiğini anlatan, Atilla, ancak uzun zamandır kar yağmadığı için var olan karların eridiğini ve özellikle sömetr tatilinde kayakçıların bunun sıkıntısın yaşadığını belirtti.

karacadag-kayak-merkezi-nde-kar-sikintisi

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,495