Karacadağ Kayak Merkezinde Pazar Tatili

Karacadağ Kayak Merkezinde Pazar Tatili : Güneydoğu’nunun tek kayak merkezi Karacadağ haftasonunda vatandaşların akınına uğruyor. Çeşitli illerden aileleriyle birlikte Karacadağ’a gelen vatandaşlar karın keyfini doyasıya yaşıyor.

Şanlıurfa başta olmak üzere Elazığ, Diyarbakır, Mardin ve Batman’dan gelen vatandaşlar doğanın ve karın keyfini çıkarıyor. 1919 rakımlı Karacadağ’da vatandaşlar hem kayak hem de piknik yapıyor. Mangalın başına geçen vatandaşlar hünerlerini sergiliyor.

Değme büyüme kayakçılara taş çıkaran vatandaşlara karşın zaman zaman küçük kazalar da görülüyor. İlk kez kayak takımı giyen acemi kayakçılar sık sık düşerek renkli görüntülere yol açıyor. Kimi vatandaş ise karların üzerinde halay çekerek haftasonu tatilinin keyfini çıkarıyor.

Yılda 100 bin kayakseverin ziyaret ettiği Karacadağ’da tesislerin genişletilmesiyle bu sayının 1 milyona çıkarılması bekleniyor.

Urfa_Karacadagda_Pazar_Tatili

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,987