Kartalkayaya mevsimin ilk karı düştü

Kartalkayaya mevsimin ilk karı düştü :BOLU’nun kayak merkezi Kartalkaya’ya mevsimin ilk karı yağdı. Hava sıcaklığının eksi 2 dereceye düştüğü Kartalkaya’da kar kalınlığı 2 santime ulaştı.

Köroğlu Dağları’nın zirvesindeki Kartalkaya’ya mevsimin ilk karı düştü. Gece hava sıcaklığının eksi 2 dereceye düşmesiyle birlikte kar yağışı başladı. Sabah saatlerine kadar aralıklarla devam eden kar yağışı sonucu yeşil alanlarda kar kalınlığı 2 santime ulaştı. Aralık ayında sezonu açacak olan oteller hazırlıklarını tamamlarken, telesiyejler kontrolden geçirildi.

Kartal Otel Genel Müdür Yardımcısı Veysi İmre, Aralık ayında sezonu açacaklarını belirterek, “Otellerimiz hazır. Bizde büyük bir sevinçle karın yağışını karşıladık. İnşallah Aralık ayının başında sezonumuzu açacağız. Geçen sene çok kar yağmamıştı ama bu sene iyi kar bekleniyor” dedi.

Kartalkayaya mevsimin ilk kari dustu

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

35 / 1,617