Kastamonu kayakta iddialı olacak

Kastamonu kayakta iddialı olacak :Kastamonu Valisi Günaydın, Ilgaz Dağı Yurdun Tepe Kayak Merkezi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Vali Günaydın’a eşlik eden AK Parti Kastamonu Milletvekili Gülşen, “İnşallah ölgenin en güzel kayak tesisini Kastamonu’ya kazandıracağız. Kastamonu’nun kayakta iddialı bir il olduğunu gösterdik” dedi.

Ilgaz Dağı Yurdun Tepe Kayak Merkezi’nde yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alan Kastamonu Valisi Şehmuz Günaydın, ‘Bu sözleşme hükümlerine herkesin uyması gerekiyor ve sözleşme imzaladıktan sonra bunu değiştirmemiz mümkün değil. Hep beraber biz elimizden geldiği kadar, imkanların el verdiği kadar, kanunların sözleşmenin bize izin verdiği kadar destek olup bunu tamamlamayı düşünüyoruz. Çünkü bu Kastamonu’muz için önemli’ dedi. Ilgaz Dağındaki kar kalitesinin herkes tarafından bilindiğine dikkat çeken Vali Günaydın, ‘Ilgaz Dağı, Türkiye’nin hemen hemen en önemli merkezlerinden birisi oluyor. Özellikle kar kalitesi, doğal güzellikleri, zaten milli parklar içerisinde olan bir bölge, bölgemiz için özellikle Kastamonu’muz için çok önemli bir yatırım. Biz, bunu çok önemsiyoruz ve bunun biran önce tamamlanması içinde gerek Valilik olarak, gerek İl Özel İdaresi olarak, Sayın Vekillerimizin katkısı, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yetkililerinin katkısı, Kayak Federasyonu Başkanımızla hepimiz el birliğiyle bu tesisi biran önce kayak yapan sporseverlere, onların hizmetine sunmak istiyoruz’ diye konuştu.

PROJE 15 MİLYON TL’YE MAL OLDU

Vali Günaydın’a eşlik eden AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen ise, ‘Burası hiç hesapta yok iken Kastamonu’nun kayakta iddialı bir il olduğunu gösterdik. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Turizm Bakanlığının ortak katkısıyla 2012 yılında başladığımız bir proje. Öncelikle bunun ödeneğini bulmakta çok zorlandık. 15 milyon gibi bir bedeli var. Şükürler olsun o günün şartlarında bulduk ve başladık. Geçtiğimiz kış burada kayak yapılmasını arzu ediyorduk. Ama zor bir coğrafya, belirli zorluklar var. Bu zorluklara rağmen bugün gerçekten hem bölgenin en güzel kayak pistini, kayak tesisini, kar kalitesini ve pist olarak Türkiye’de sayılı bir kayak tesisini Kastamonu’ya inşallah kazandıracağız’ ifadelerini kullandı. 2015 yılına kalmadan Yurdun Tepe tesislerinde kayak yapmaya başlayacaklarını belirten Gülşen, ‘Kastamonu’ya artık kayak noktasında hem Türkiye’ye hem de Dünyaya duyuralım. Bu kayak tesisinin ülkemize ve Kastamonu’muza hayırlı uğurlu olsun diliyorum’ dedi.

PİST UZUNLUĞU 6 KİLOMETRE

Ilgaz Dağı Yurdun Tepe Kayak Merkezi’nde kayak severler, 493 metre kot farkı ile kesintisiz olarak 4 kilometre mesafeyi kat ederek kayabilecekler. Ayrıca pistin toplam uzunluğu 6 kilometre olacak. Pist düzenleme işlemleri tamamlandığında pistte çimlendirme çalışmalarının da yapılması planlanıyor.

Kastamonu kayakta iddiali olacak

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,582