Kaz Dağlarında teleferik kurulacak

Kaz Dağlarında teleferik kurulacak :Alplerden sonra dünyanın en iyi oksijenine sahip bölgesi olan Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Kaz Dağları’nda, teleferik kurulacak.

MÜSİAD’ın Bandırma’daki toplantısında konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, turizm cenneti Edremit Körfezi’nin incisi, efsanevi Kaz Dağları’nda teleferik kurulacağı müjdesini verdi. Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Sanatçı İsmail Özkan da katıldı. MÜSİAD 87. Genel İdare Kurulu Toplantısı’nda ilk olarak Bandırma’ya üniversite müjdesi veren Uğur, Edremit Körfezi’ni de unutmayarak, yapılması planlanan dev proje ile ilgili gelişmeleri anlattı. Hafta sonu, helikopter ile Kaz Dağları’nda inceleme teleferik kurulacak olan alan için yer tespiti çalışmaları yapacaklarını söyleyen Uğur, “Edremit Körfezi, ilimizin başlıca turizm alanıdır. Edremit Körfezi, ülke ve dünya çapında da belirli bir üne sahiptir. Edremit ilçemizin sınırları içinde olan ve diğer yanı Çanakkale’ye bakan oksijen deposu Kaz Dağları’nda dev bir projemiz vardır. Kaz Dağları’na daha fazla turist çekebilmek, bölgeyi canlandırmak, turizmi geliştirip yeni tesislere fırsat verebilmek için denizi Kaz Dağlarıyla buluşturacak olan teleferik projemiz için harekete geçmiş bulunuyoruz. Helikoptere binip, Kaz Dağları’na yukarıdan bakacağız ve belirlediğimiz bir alanı teleferik alanı olarak ayıracağız. Ardından, hızlılıkla girişimlere başlayıp, Kaz Dağları’na teleferik projemizi hayata geçireceğiz. Şimdiden Edremit Körfezimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, söz verdiklerimizi bir bir hayata geçirmek için girişimlere başladık. Allah’ın izniyle yakın zamanda dev projelerimiz halkımızın hizmetine sunulacak” diye konuştu.

kaz-daglarina-teleferik-kurulacak

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 2,303