Kış Lastiği Olmayan Araçlara Erciyes Yasağı

Kış Lastiği Olmayan Araçlara Erciyes Yasağı :Kayseri Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kış lastiği olmayan araçların Erciyes Dağına çıkışına izin vermiyor.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, trafik ekiplerinin bir hafta içinde Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşımın sağlandığı Hisarcık ve Hacılar güzergahlarında yaptığı kontrollerde 351 araç ve sürücüsü denetlendi.

Denetimler sonucunda 11’i kış lastiği kullanmamak, 9’u muayenesiz araç kullanmak, 2’si sürücü belgesiz araç kullanmak, 1’i tehlikeli şerit değiştirmek ve 16’sı diğer hususlar olmak üzere toplam 39 araca cezai işlem uygulandı.

Kontrollere şehirler arası otobüs terminalinde de devam eden ekipler, çıkış yapan 1680 araçları kış lastiği başta olmak çeşitli konularda denetledi.

Ekipler şehir içi ulaşımın sağlanmasında kullanılan halk otobüslerine yönelik de denetimlerini artırdı.

Her gün halk otobüslerine yolcu olarak binen 4 sivil polis, gün boyu güzergahlarda denetim yapıyor. Denetlenen 220 otobüsten 57’sine cezai işlem uygulandı.

Kis Lastigi Olmayan Araclara Erciyes Yasagi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 2,340