Konaklıya Türkiyenin En Büyük İglosu Yapılıyor

Konaklıya Türkiyenin En Büyük İglosu Yapılıyor :ERZURUM’daki Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri’nin işletmesini yapan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Andorra’dan getirttiği 15 kişilik ekibe Türkiye’nin en büyük iglo kafesini (kardan kafe) yaptırıyor.

2011 Dünya Üniversite Kış Oyunları’nda hizmete giren Konaklı Kayak Merkezi’nde yapımına başlanan iglo kafe Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyor. Konaklı Kayak Merkezi’nde yaptıkları iglo kafenin benzerini Alplere yaptıklarını söyleyen Dani Buyo, kafenin 16 metrekare olacağını belirtti. 2 odalı iglo kafe için 150 metreküp karın kullanıldığı vurgulayan Buyo kafenin 5 metre yüksekliğinde olacağını ifade ederek, “Şişirilen dev balonların üzerine kar püskürtme makinaları ile kar döküyoruz. Bu işlem bittikten sonra karın üzerine su dökerek buz haline getireceğiz. Daha sonra balonları çıkarıp içinde ve dışında heykeltraşlar gibi çalışacağız. Eskimoların bir kısmının sürekli olarak ya da av sezonlarında geçici olarak yaşadığı iglo ev Konaklı’ya görsel bir güzellik katacak. Burası kayak sezonunun sonunan kadar kafe olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek” dedi.

Tesislerin önünde yapımı devam eden ve cumartesi günü Vali Ahmet Altıparmak tarafından açılacak olan iglo kafenin Türkiye’de eşi ve benzeri bulunmadığını sözlerine ekleyen Dani Buyo, “Kayak merkezleri içerisinde ne kadar farklı bir şey yapılabileceğini göstereceğiz” diye konuştu.

Konakliya Turkiyenin En Buyuk iglosu Yapiliyor

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,824