Kop Dağı Kış Sporları Merkezi ‘ni turizme kazandırma çalışmaları

Kop Dağı Kış Sporları Merkezi ‘ni turizme kazandırma çalışmaları :Kop Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nin turizme kazandırılması amacıyla çalışma başlatıldı.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUDAKA) kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların somut çıktılar üretebilecek stratejik faaliyetlerin, araştırma, planlama ve fizibilite çalışmalarının desteklenmesi amacıyla desteklediği proje kapsamında Kop Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nin planlama altyapısı tamamlanarak yeni turizm yatırımlarına olanak sağlanacak.

KUDAKA tarafından desteklenen ve Bayburt İl Özel İdaresince yürütülecek 57 bin 560 lira bütçeli projeyle Bayburt’un alternatif turizm altyapısının da harekete geçirilmesi planlanıyor.

Kent merkezine 39 kilometre mesafede Bayburt-Erzurum kara yolu ana tur güzergahı üzerinde yer alan Kop Dağı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nde kayak imkanının yanında kamp-karavan, atlı doğa yürüyüşü, trekking, ayak paleti ile karda yürüyüş gibi etkinlikleri yapılabiliyor.

Kop Dagi Kis Sporlari Merkezi'ni turizme kazandirma calismalari

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,537