Nemruta Alternatif Kayak Pistleri Yapılacak

Nemruta Alternatif Kayak Pistleri Yapılacak :Bitlis’in Tatvan ilçe sınırları içinde bulunan Nemrut Dağı’ndaki kayak tesislerine İl Özel İdaresi tarafından alternatif pistler yapılacak.

İl Özel idaresi tarafından yılında 4 milyon TL’ye mal edilerek yapılan ve yaklaşık pist uzunluğu 2 bin 500 metre olan Nemrut Kayak Merkezi’ne alternatif 3 ayrı pist yapılacağı belirtildi. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bitlis İl Genel Meclis Başkanı Adnan Süphanoğlu, bölgede kayak sporunun 7’den 70’e herkes tarafından yapıldığını, tesisin daha işler hale getirilmesi ve kayak sezonunu uzun tutmak amacıyla 3 yeni pist daha inşa edeceklerini söyledi. Süphanoğlu, “Bitlis’in kayak sporuna ve turizmine katkı sunan Nemrut Kayak Merkezi’nin daha rantabl kullanılması için İl Özel idaresi kaynakları ile 3 bin 100, 2 bin 500 ve 3 bin 700 metrelik 3 yeni pistin yapım çalışmalarına başlıyoruz. Kayak sporunu yapmak isteyen herkese kayma imkanı sunacak olan yeni pistlerin turizm açısından da önemi büyük olacak. Kayak sezonunu daha da uzun tutacak olan yeni pistlerin yapımı 45 gün sürecek. Yapılacak pistlerle Türkiye’nin yeni kayak cazibe merkezi olma yolunda ilerleyeceğiz. Şimdiden halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yalçın Sözbilici ise, İl Özel İdaresi imkanları ile yapılacak yeni pistlerin maliyetinin iş bitiminde açıklanacağını ifade etti. Sözbilici, “Burada İl Özel İdaresi imkanları ile 3 yeni pist oluşturulacak. Mevcut tesisin de pist düzenlemesi ve taşlarının temizlenmesi işini yürüteceğiz. Bu çalışmalarda 1 ekskavatör, 1 adet kepçe, 1 adet dozer, Greyder ve 10 personel görev alacak. İşin en kısa sürede tamamlanmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Nemruta Alternatif Kayak Pistleri Yapilacak

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

13 / 2,384