Öğretmenlere Uludağ Teleferik Bir Hafta Ücretsiz (Video)

Öğretmenlere Uludağ Teleferik Bir Hafta Ücretsiz :Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kapasitesi 12 kat artırılan ve 13 dakikada Bursa’dan Uludağ’a ulaşmayı sağlayan modern teleferiğin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere bir hafta ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Altepe, Bursa’nın, şehir dışında da bilinen en önemli özelliklerinden biri olan teleferiğin son dönemde yenilenerek kapasitesinin artırıldığını, modern kabinlerle hiçbir sıkıntı çekmeden büyük bir seyir zevkiyle çok kısa sürede Uludağ’a ulaşmanın mümkün hale getirildiğini bildirdi.

İlk 4 ayda 450 bini aşkın yolcu taşıyarak hedefleri aştıklarını vurgulayan Altepe, şunları kaydetti:

“Teleferiği kullananlar, şu ana kadar daha çok yabancılar. Yerli turistlerin de bu imkanlardan daha fazla faydalanmasını istiyoruz. Resmi ve dini bayramlarda kampanyalar düzenleyerek yerli turistlerinin ilgisini çekmeye çalışıyoruz. İlk kampanyayı Cumhuriyet Bayramı’nda yaptık ve Bursa tarihinde rekora imza atarak tek günde 10 binden fazla yolcu taşıdık. İkinci kampanyayı da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenler için bir haftalık hazırladık. Kampanyanın yapılmasına destek veren Bursa Teleferik AŞ yöneticilerine teşekkür ederim. Öğretmenler, geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirmekle mükellef olan çok değerli insanlarımız. Bizler de onlara olan vefa borcumuzu ödemek, saygımızı ifade etmek için böyle bir uygulamaya gittik. Bursa’da görev yapan tüm öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla pazartesiden cumaya 5 gün bu imkandan ücretsiz faydalanabilecek, Uludağ’ın güzel havasından istifade edebilecek. Tüm öğretmenlerimizi, kendi haftalarında Uludağ’a bekliyoruz.”

Bursa Teleferik AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Emekli Öğretmen Tansel Cumbul ise toplumun temelinin eğitim , eğitimin temelinin de öğretmen olduğunu ifade ederek, tüm meslektaşlarını teleferiği kullanmaya davet etti.

Altepe, Bursa Teleferik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul’un annesi Tansel Cumbul’un elini öperek 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Teleferik ogretmenlere bir hafta ucretsiz

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,516