Palandöken Kayak Merkezinde İşçiler Eylem Yaptı

Palandöken Kayak Merkezinde İşçiler Eylem Yaptı : 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yapan Palandöken Kayak Merkezi’nden sorumlu olan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda (ÖİB) çalışan 60 işçi, aylıklarının asgari ücrete indirileceği iddiasıyla ylem yaptı.

Palandöken Kayak Merkezi’nde çalışan işçilere iddiaya göre ÖİB tarafından asgari ücret üzerinden aylık ödeneceği bildirildi. Bunun üzerine otellere ve Özel İdare’ye ait mekanik tesislerin dışında kalan tesisler geçtiğimiz Çarşamba günü saat 09.00- 09.30 arasında çalıştırılmadı. Otellerden çıkıp, Ejder tepesinden kayak yapmak için mekanik tesislere giden turistler, eylemi öğrenince tepki gösterdi.

Gelişmeler üzerine Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezi İşletme Daire Başkan Yardımcısı Eda Erturan, eylemci işçilerle bir toplantı yaptı. Yapılan görüşmelerin ardından eylem 30 dakika sonra bitirildi. İşçiler aylıklarının asgari ücrete indirilmesi halinde eyleme devam edeceklerini söyledi.

Palandoken Kayak Merkezinde isciler Eylem Yapti

 

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

19 / 1,738