Palandökende çöken atlama kuleleri unutturuluyor mu?

Palandökende çöken atlama kuleleri unutturuluyor mu:15 Temmuz 2014 tarihinde Atlama Kulelerinde meydana gelen çökmenin üzerinde yaklaşık üç ay geçerken, yetkililer sessizliğe büründü.

Erzurum Güncel- Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Cumhuriyet Savcılığının başlattığı soruşturmanın üzerinden yaklaşık üç ay geçmesine rağmen, çökmeyle ilgili açıklama yapılmaması kafaları karıştırdı.
Bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmazken, soruşturmayı yürütenlere siyasi baskı yapıldığı iddia edildi. 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için Erzurum’un merkez Palandöken İlçesi Kiremitliktepe’de 100 milyon lira harcanarak yaptırılan Türkiye’nin ilk kayakla atlama kulelerinde bugüne kadar hiçbir çalışmanın yapılmaması ise tepkilere neden oluyor.

TOPLAMDA 600 MİLYON LİRAYA MAL OLMUŞTU
27 Ocak-6 Şubat 2011 tarihleri arasında Erzurum’un ev sahipliğinde düzenlenen Universiade Erzurum-2011 için yapılan tesisler, yaklaşık 600 milyon liraya mal oldu. çökme sonucu kullanılamaz duruma gelen Kiremitliktepe Kayakla Atlama Tesisi’nin yanı sıra 2 bin seyirci kapasiteli buz pateni salonu, 500 seyirci kapasiteli buz pisti ve antrenman salonu, 3 bin seyirci kapasiteli buz hokeyi salonu, 500 seyirci kapasiteli buz hokeyi salonu, 1000 seyirci kapasiteli curling salonu ile Konaklı Kayak Merkezi, Palandöken Kayak Merkezi, Kandilli Kayak Merkezi, Cemal Gürsel Stadyumu ve Oyunlar Köyü’nden meydana geliyordu.

Tesisin açılışı 7 Ocak 2011’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı.

coken atlama kuleleri

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,491