Palandökende Hafta İçi Bereketi

Palandökende Hafta İçi Bereketi : Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Palandöken, hafta içi olmasına rağmen kayakseverlerin akınına uğradı.

Gece ve gündüz de kayak yapılabilen, suni karlama sistemi sayesinde 21 pistinin de açık olduğu Palandöken Kayak Merkezi’ne, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Palandöken’de hizmet veren bir otelin genel müdürü Ömer Akca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kayak merkezinde otellerin şu an yüzde yüz dolu olduğunu söyledi.

Birçok kayak merkezinde kar sıkıntısı olduğunu vurgulayan Akca, “Yapay kar makinelerimiz çalışıyor. Tüm pistlerde 70 santimetre ezilmiş kar var. Toplam uzunluğu yaklaşık 12 kilometre olan pistlerimizde kayak yapılabiliyor” diye konuştu.

Oteller olarak yarıyıl tatiline hazır olduklarını belirten Akca, şunları kaydetti:

“Şu an için 21 pistimiz kayak için müsait. Sömestir tatilinde de çok yoğun bir dönem geçireceğiz. Oteller olarak gelecek olan misafirlerimize en iyi şekilde hazırlandık. Kayakseverler, aydınlatılmış pistlerimizle sadece gündüz değil gece de kayak yapabilecekler. Bereketli bir dönem geçireceğiz.

palandoken-de-hafta-ici-bereketi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,465