Palandökende Sömestri Bereketi

Palandökende Sömestri Bereketi :Yeni yıla yüzde yüze ulaşan doluluk oranıyla giren Palandöken Kayak Merkezi, sömestri tatili öncesinde özellikle yerli turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. 25 Ocak’ta başlayacak ve 15 gün sürecek olan sömestr tatili nedeniyle oteller şimdiden yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Palandöken’de bu kış sezonunda otellerin yüzünü gülüyor. Yeni yıla yüzde yüzlük doluluk oranıyla giren oteller, sömestri dönemi için de şimdiden doldu. Tatil süresince kayak ve snowboard tadını çıkarmak isteyen yerli turistler, suni kar sistemleri sayesinde Türkiye’nin kar sorunu olmayan tek kayak merkezi olan Palandöken’i tercih etti.

Oldukça verimli bir sezon geçirdiklerini söyleyen Otel Genel Müdürü Murat Altuğ Kargı, “Sömestri için şimdiden yüzde yüze ulaştığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu ilginin en büyük nedeni Palandöken’in suni kar sistemleri sayesinde Türkiye’nin kar sorunu olmayan tek kayak merkezi olma özelliğinin rolü var” dedi.

Türkiye son yılların en kurak kışını yaşıyor. Ülkedeki birçok kış turizm merkezinde kar sıkıntısı yaşanıyor. Erzurum Palandöken’deki oteller, sahip oldukları amatör ve profesyonel 21 pistte suni karlandırma ile yerli ve yabancı turistler ile kayak severlere hizmet sunuyor.

Sömestre tatili öncesinde otel sahip ve yöneticileri kayak severleri Palandöken’e davet etti. Çok sayıda yerli ve yabancı turist kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu Palandöken’de kayak yapmanın ve tatilin tadını çıkartıyor. En son bir ay önce kar yağışının yaşandığı Palandöken’de pistler suni karla kaplandı. Sıcaklığın eksi 25 ile 7 derece arasında seyretmesi nedeniyle kar erimemesinin yavaş olması yüzleri güldürüyor.

Palandokende Somestri Bereketi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

8 / 1,581