Palandöken’in zirvesinde Atlı Kızak Türkiye Şampiyonası (Foto Galeri)

Palandöken’in zirvesinde Atlı Kızak Türkiye Şampiyonası :Palandöken Kayak Merkezi’nin zirvesinde düzenlenen “Atlı Kızak Türkiye Şampiyonası”nda sporcular, birincilik için mücadele etti.

Palandöken Kayak Merkezi’nin zirvesinde düzenlenen “Atlı Kızak Türkiye Şampiyonası”nda sporcular, birincilik için mücadele etti.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından, Palandöken’de Zortepe mevkisinde organize edilen atlı kızak yarışlarına Erzurum ve Kars’tan 6 kulüp katıldı.

Sporcular, dağın zirvesinde şampiyonluk için yarıştı. Zeminin buzla kaplı olması, zaman zaman atların ve kızakların kaymasına neden oldu. Bazı atlı kızakların kayarak, güvenlik şeridine girmesi diskalifiye olmasına neden oldu.

Seyircinin de ilgi gösterdiği şampiyonada, Yukarı Yenice Atlı Spor Kulübü birinci, Selim Çıplaklı Köyü Doğan Pınar Atlı Spor Kulübü ikinci, Altınbulak Atlı Spor Kulübü ise üçüncü oldu. Şampiyonada, Atatürk Üniversitesi Atlı Spor Kulübü de en centilmen takım seçildi.

Düzenlenen törenle sporculara kupaları verildi.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Ziya Gökalp Ceylan, gazetecilere yaptığı açıklamada, federasyon olarak 10 branşta geleneksel sporlarla ilgili faaliyetler yürüttüklerini belirterek, “Bugün 2014 yılı Geleneksel Atlı Kızak Türkiye Şampiyonası’nı gerçekleştirdik. Bugün yaptığımız yarışmalarda Türkiye şampiyonunu belirledik” dedi.

Atlı kızak yarışlarının mevsime bağlı olarak yapıldığını anlatan Ceylan, “Aslında Bursa’da gerçekleştirecektik. Kar erken kalktığı için burada yaptık. Kar yeteri kadar yağmadı. Mevsim biraz kurak geçiyor ama burada hiçbir sıkıntı yaşamadık. Pistler özel olarak hazırlandı” diye konuştu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Palandokenin zirvesinde Atli Kizak Turkiye sampiyonasi

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

19 / 2,430