Rize teleferik projesi için imzalar atıldı

Rize teleferik projesi için imzalar atıldı :Paşakuyu Mahallesindeki hak sahipleriyle anlaşmaya varılarak toplam 480 m2,lik alan teleferik projesinin yapımı için kamulaştırıldı. Projenin Rize’nin turizmine büyük katkı sağlayacağım söyleyen Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, mal sahipleriyle uzlaşma yoluna gidilerek gerekli işlemlerin yapılmaya devam ettiğini belirtti. I» sayla 6’da Teleferikte İmzalar Atıldı Rize’den sahilinden Dağbaşı mevkiine yapılması planlanan teleferik projesinde kamulaştırma çalışmaları devam ediyor

Teleferikte İmzalar Atıldı

Teleferik projesini en kısa sürede gerçekleştirmek istediklerini söyleyen Kasap, “Şu anda elimizde olan verilere göre 30 dönümlük alanın yaklaşık olarak 15 dönümü kamulaştırıldı, vatandaşlarımızın görüşlerini dikkate alarak kalan kısmı da kamulaştırmayı planlıyoruz” dedi.

Sorunların çözümünde uzlaşma ve orta yolu bulma yoluna gideceklerini belirten Kasap, “Başından beri ortaya koyulan “Güler yüzlü başkan” formatında vatandaşlarımız gerçekten bizi anladılar. Bu tür konularda gelip bizimle gerekli görüşmeleri yapmaya başladılar. Kendilerine sunmuş oldukları anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. En kısa zamanda işlemleri tamamlayıp projede inşaat aşamasına geçmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.Teleferik projesinin Rize’yi tanıtma noktasında çok önemli bir yere sahip olacakını kaydeden Kasap, “Teleferik 1700 metre uzunluğunda olacaktır. Turizme olan katkısının yanında ulaşımı da kolaylaştıracak olan bir projedir. Deniz seviyesinden yaklaşık olarak 350 metre yüksekliğe çıkacaktır.

Vatandaşlarımız gün içerisinde sahilimizi ve Rizemizin güzel manzarasını görme fırsatı bulacaklardır” ifadelerine yer verdi.

Rize teleferik projesi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

52 / 1,298