Saklıkent kayak merkezi ‘nde zemin hazır sıra ikinci karda

Saklıkent kayak merkezi ‘nde zemin hazır sıra ikinci karda :Saklıkent Kayak Merkezi’nde etkili olan kar yağışı kayak pistlerinin zeminini hazırladı. Kayakçılar şimdi ikinci karın yağmasıyla pistin oluşmasını bekliyor.

İlk yağan karın kayak sporu için yeterli olmadığını belirten Saklıkent kayak merkezi yetkilileri, bir sonraki yağışın ardından pistin kayağa hazır hale getirileceğini belirtti. Her yıl ilk yağan karın kayak pistlerinde zemini oluşturduğunu ve bir sonraki kar yağışıyla sıkıştırma işleminin tamamlandığını vurgulayan Saklıkent yönetimi, “İkinci yağış ile birlikte iş makineleri piste girecek ve sıkıştırma işlemi yapılacak. Zemin yağan ilk kar ile mükemmelliğe ulaştı. Şimdi en kısa sürede ikinci yağışın gelmesini bekliyoruz” dediler.

Zirvedeki otel ve tesislerin bulunduğu bölgede kar kalınlığı 10 santimetreye kadar ulaşırken pistin bulunduğu alandaki kalınlık 5 santimetre ile sınırlı kaldı.

saklikent-kayak-merkezi-nde-zemin-hazir-sira-ikinci-karda

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

11 / 3,207