Şilede teleferik kabusu

Şilede teleferik kabusu :Şile Limanı’nda bulunan Şile Kalesi’nin restorasyonu için kurulan teleferiği taşıyan tellerden biri koptu. Bu sırada 2 işçi, denizin 50 metre üstündeki teleferikte mahsur kaldı.. Mahsur kalan işçilerin imdadına Helikopter yetişti.İşçiler saatlerce süren uğraşlar sonucunda helikopterle kurtarıldı!

Şile’de, Zeytin Adası’nın restorasyonunda çalışan işçiler, iki ada arasında kurulan teleferikte halat kopması nedeniyle 4 saati aşkın süre mahsur kaldı. İşçiler, Sahil Güvenlik helikopteriyle kurtarıldı. Olay, saat 13.30 sıralarında meydana geldi. Sunay Kızılkaya ve Selami Görkem adlı işçilerin limandan bindikleri teleferiğin çelik halatlarından biri havada koptu. 2 işçi, yaklaşık 30 metre yükseklikte deniz üzerinde mahsur kaldı.

İşçiler önce arkadaşlarından, daha sonra da İstanbul İtfaiyesi Şile Grubu’ndan yardım istedi. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekibi çelik halatlarla kurtarma kuleleri kurarak çalışmalara başladı. İşçilere atılan halatlarla köprü de kuruldu.

Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sırasında şiddetli rüzgar nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşandı. Ancak itfaiye ekibi rüzgar nedeniyle mahsur kalan 2 işçiye ulaşamadı.Sonunda, devreye Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteri girdi. Uzun süren keşif uçuşunun ardından, helikopterden halatla sarkan bir görevli, saat 16.40 sıralarında 2 işçiyi kurtararak helikoptere almayı başardı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

silede-teleferikte-mahsur-kalan-2-isci-kurtarildi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

15 / 1,807