Sultanbeyliye teleferik müjdesi

Sultanbeyliye teleferik müjdesi :İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sultanbeyli Teleferik Projesi için düğmeye bastı. 16 Eylül tarihinde ihaleye çıkacak proje ile 3 kilometrelik teleferik hattı 240 günde tamamlanacak. Proje tamamlandığında ulaşımı rahatlatmanının dışında turizme de çok büyük katkı sağlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sultanbeyli Teleferik Projesi için stat veriyor. Şimdilik proje seviyesinde olan ve güzergah planlaması, zemin etüdü gibi mali ve ekonomik fizibilite çalışmaları amacıyla hizmet alım ihalesi açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihale tarihini 16 Eylül olarak belirledi. İhalenin peşinden yapılacak olan çalışmalar 240 gün içinde tamamlanacak. Tamamlandığında 3 kilometreyi bulması planlanan hattın yolcu kapasitesine ait bilgiler projenin tamamlanmasıyla açıklanacak.

ANADOLU YAKASI’NA DOPİNG OLACAK

Doğu Roma İmparatorluğu döneminden kalan mühim tarihi alanlardan biri olan ancak tanıtım ve ulaşım sıkıntılarından ötürü turizmden yeterli payı alamayan Aydos kalesi ile Anadolu Yakası’nın mühim mesire yerlerinden biri olan Sultanbeyli göleti yapılacak olan teleferik hattıyla birbirine bağlanacak. 11. Yüzyıl eseri olan ve İstanbul’a gercekleşen Türk akınlarını önlemek amacıyla inşa edilen 26 bin metrekarelik kalenin yer aldığı Aydos tepesi, teleferik hattının tamamlanmasıyla yeni Çamlıca olacak ve turizme kazandırılacak. Sultanbeyli ilçesinin merkezinde de bir istasyonu bulunacak olan teleferik hattı ilçenin ulaşımını da rahatlatacak.

sultanbeyliye-teleferik-mujdesi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,985