Uludağda sömestr tatili bereketi: Kar kalınlığı artıyor

Uludağda sömestr tatili bereketi: Kar kalınlığı artıyor.Kurak bir kış geçiren Türkiye’deki kayak merkezlerinde sömestr tatili bereketli geldi. Son günlerdeki kar yağışıyla Uludağ Kayak Merkezi oteller bölgesinde kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı.

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 25 santimetreye yükseldi. Bursa Meteoroloji Müdürlüğünün verilerine göre uzun yağışsız dönemin ardından başlayan kar yağışı zirvede ve oteller bölgesinde etkili olmaya devam ediyor. Uludağ kayak merkezi oteller bölgesinde dün 20 santimetre olarak ölçülen kar kalınlığı bugün 25 santimetreye yükseldi. Uludağ’da hava sıcaklığı ise bugün gündüz sıfırın altında 2 derece olarak ölçüldü. Uludağ’da kar yağışının Çarşamba akşamına kadar aralıklarla devam edeceği bildirilirken kar kalınlığının 30 santimetreyi aşması bekleniyor.
Yurtiçi kayak turları için tıklayın

Sömestr tatili nedeniyle yoğunluk yaşanan Uludağ’da tatille birlikte gelen kar hem işletmeleri hem de tatilcileri sevindirdi.

Uludagda somestr tatili bereketi Kar kalinligi artiyor

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

44 / 1,600