Yeni Teleferik Oteller Bölgesine Uzatılıyor (Video)

Yeni Teleferik Oteller Bölgesine Uzatılıyor :Bursa Büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılan ve Haziran ayında Teferrüç – Sarıalan arasında yolcu taşımaya başlayan teleferik hattının, Oteller Bölgesi etabıyla entegrasyonu için 14 – 17 Ekim tarihleri arasında teleferik seferi yapılamayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Oteller Bölgesi etabıyla ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini Aralık ayı içerisinde bu hattın da tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.

Bursa ile Uludağ arasında ulaşımın sağlanması amacıyla yaptırılan ve 1963 yılında başladığı seferlerle bugüne kadar milyonlarca kişiyi Uludağ’a taşıyan teleferik hattı, yenilenen yüzüyle Haziran ayında yeniden yolculu seferlere başlamıştı. Teferrüç’ten panoramik Bursa manzarası ile hem Bursalılara hem yerli ve yabancı turistlere 13 dakikada Sarıalan’a ulaşma imkanı sunan teleferik 12 kat artan kapasitesiyle kısa zamanda Sarılan’a en önemli ulaşım aracı oldu. Diğer taraftan teleferiği Oteller Bölgesi’ne ulaştıracak olan etaptaki çalışmalara da hız verildi. Sarıalan – Oteller Bölgesi arasında beton imalatlar tamamlanırken, direk montajları da devam ediyor. Mevcut hattın, Oteller Bölgesi etabıyla entegrasyonunun sağlanması amacıyla 14 -17 Ekim tarihleri arasında teleferik seferi yapılamayacak. Entegrasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Teferrüç – Sarılan arası yeniden ulaşıma devam edecek.

Haziran ayında ulaşıma açılan teleferiğin yenilenen yüzünün hem Bursalılar hem de yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Oteller Bölgesi etabıyla ilgili çalışmaların da tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Bölgedeki beton imalatların tamamlandığını ve direk dikme çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Altepe, “Sarıalan istasyonunun Oteller Bölgesi hattı ile entegrasyonu için seferlere ara verilecek. Aralık ayı içinde Oteller Bölgesi hattının da tamamlanmasını hedefliyoruz” dedi.

Yeni Teleferik Oteller Bolgesine Uzatiliyor

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

13 / 1,641