Yıldırım : Basmane-Kadifekale teleferik projesi düşünülmeden hazırlanmış

Yıldırım : Basmane-Kadifekale teleferik projesi düşünülmeden hazırlanmış,AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun “Basmane’den Kadifekale’ye teleferik yaparak İzmir’i uçuracağım” açıklamasına, “Teknik olarak mümkün değil. O projeyi tekrar gözden geçirsin. Kendisi uçabilir ama İzmirli uçmaz” diye yanıt verdi.

Binali Yıldırım, Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (ESİAD) yerel seçim öncesi yaptığı toplantıya katıldı. Toplantıda Yıldırım’ın yanı sıra AK Parti Konak Belediye Başkan adayı İlknur Denizli ile ESİAD üyeleri yer aldı. Toplantıda konuşma yapan Yıldırım’a, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ‘Basmane’den Kadifekale’ye teleferik yaparak İzmir’i uçuracağım’ açıklaması hatırlatılarak, ‘Siz İzmir’i nasıl uçuracaksınız?’ diye soruldu. Yıldırım soruya, “Basmane’den Kadifekale’ye teleferik olmaz. İyi düşünülmemiş bir proje. Basmane’deki direğin yüksekliği 100 metreyi geçer. İnsanları 100 metreye nasıl çıkaracaksınız? Özel düzenek kurulması gerek. Teknik olarak mümkün değil. O projeyi tekrar gözden geçirsin. Kendisi uçabilir ama İzmirli uçmaz” diye yanıt verdi.

Basmane-Kadifekale teleferik projesi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,850