Acentalar Uludağ Teleferikten keyfi zam farkını geri istiyor

Acentalar Uludağ Teleferikten keyfi zam farkını geri istiyor : Bölgeye yoğun tur düzenleyen Seyahat acentaları 29 Aralık 2014 tarihinde bilet fiyatlarına yüzde 150 habersiz zam yapan Uludağ Teleferik’ten fiyat farkını istemeye hazırlanıyorlar.

29 Aralık 2014 tarihinde bilgi vermeden bilet fiyatlarına yüzde 150 zam yapan Uludağ Teleferik; bölgeye yoğun turist getiren seyahat acentalarının tepkisi ile karşılaşmıştı.

turizmhaberleri.com ekibinin konuyu gündeme taşımasından kısa bir süre sonra sorunun çözümü için devreye giren TÜRSAB; 29.12 2014 tarihinde başlatılan zam uygulamasının bir yıl öncesinden tur satışlarını yapan seyahat acentalarını zor durumda bıraktığını, bu tür fiyat artışlarının 1 yıl öncesinden belirlenerek Birliğe bildirilmesi gerektiğine dikkat çekmişti. 9 Ocak 2015 tarihinde zirvede seyahat acentaları ile yapılan toplantıda 50 TL’ye çıkarılan gidiş dönüş bilet fiyatlarını 30 TL’ye indiren Uludağ Teleferik uygulamaya aynı gün son verdi. Ayrıca biletlemede yerli yabancı turist ayrımından da vazgeçildi.

ACENTALAR FİYAT FARKINI CEPTEN ÖDEDİLER..
Ancak zirvede sorun tamamen çözümlenmedi. Zira hesaplar masaya yatırıldığında ortaya çıkan zarar tablosu; acentalar nezdinde konunun kapanmadığını gösteriyor. Şimdi bölgeye yoğun turist getiren seyahat acentaları aradaki fiyat farkını hukuki yollara başvurarak Uludağ Teleferik’ten istemeye hazırlanıyorlar.

29 Aralık 2014 -9 Ocak 2015 tarihleri arasında aldıkları 50 TL’lik bilet koçanlarını belgelendiren seyahat acentaları; bölgeye yoğun düzenledikleri turların fiyatlarını önceden karşı tarafa bildirdiklerinden habersiz yapılan yüzde 150’lik zammı müşterilere yansıtamadıklarını, bu nedenle zarar ettiklerini, aradaki farkı yetkili firmadan isteyeceklerini söylediler. Uludağ Teleferik’in ise seyahat acentalarının zamlı bilet farkı iadesi talebine nasıl bakacağı merak konusu..

acentalar-uludag-teleferikten-keyfi-zam-farkini-geri-istiyor

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

35 / 1,965