Balçova Teleferik’te led ampul dönemi

Balçova Teleferik’te led ampul dönemi :İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Balçova Teleferiği, rutin bakımın ardından yeniden hizmete başladı. Bakım sırasında bir yenilik de kabinlerde yapıldı. Her biri gökkuşağının bir renginde tasarlanan 20 adet kabininin dışı led ampullerle ışıklandırılan teleferik, İzmirlilere hoş bir sürpriz yaptı. Ziyaretçilerin ateş böceğine benzettiği kabinler, İzmir manzarası eşliğinde unutulmayacak bir seyir keyfi sunmaya başladı. Teleferik tesislerinde bilet satışlanın 21.00’de son bulacağı, iniş seferlerininse 22.30’da tamamlanacağı bildirildi.

Deneme seferleriyle birlikte üç aydır aralıksız çalışan Balçova Teleferik, bakıma girmeden önceki 10 günde toplam 37 bin 811 biletli yolcu taşımıştı. AB standartlarına uygun tasarlanarak İzmir’e tekrar kazandırılan tesiste, saatte bin 200 yolcu taşınabiliyor. 20 adet sekizer kişilik kabinle yapılan yolculuğun süresi 2 dakika 42 saniye. Teleferik sistemi, istasyonlar ve mesire alanı düzenlemesinin toplam maliyeti 15.5 milyon lira. 5 yaş ve altı çocuklar için ücretsiz, iniş çıkış 6 lira olan tesislere gelenlerin İzmir Körfezi manzarasını kuşbakışı görebilmesi için kabinlerden indikten sonraki giriş bölümünde seyir terası oluşturuldu ve dürbünler yerleştirildi. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için tesis içinde çeşitli noktalara alışveriş merkezleri kuruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Balçova Teleferik Tesisleri, pazartesi dışında her gün açık.

balcova-teleferikte-led-ampul-donemi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,559