Cıngı: Erciyes kayak merkezi nakış nakış işlendi

Cıngı: Erciyes kayak merkezi nakış nakış işlendi.Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla dünyanın en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Erciyes, Kayseri’yi bir turizm merkezi haline getiriyor. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediyesi’nin Erciyes’i nakış nakış işleyerek uluslararası standartlarda bir kayak merkezine dönüştürdüğünü söyledi.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, ulusal basın yayın kuruluşlarında çalışan gazetecilere Erciyes Master Planı hakkında bilgi verdi, Erciyes’te yapılan yatırımları anlattı. Vali Orhan Düzgün’ün de katıldığı toplantıda Erciyes’in Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiği 2005 yılından itibaren yatırımların başladığını ve Erciyes’in adeta nakış nakış işlenerek bu noktaya geldiğini ifade eden Cıngı, “Erciyes yapılan yatırımlarla daha şimdiden Kayseri’nin ekonomik ve sosyal hayatında önemli bir fonksiyon üstlenmeye başladı. Erciyes Master Planı 300 milyon Euroluk boyutuyla Kayseri tarihinin en büyük projesi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi uluslararası çapta büyük projelere imza atmış bir belediye. Çok yüksek bütçeli projeleri alnının akıyla tamamlayarak halkının hizmetine sundu. Erciyes Master Planı tamamlandığında 40 km uzunluğunda teleferik hattı, 200 kilometreyi bulan uluslararası standartlarında ve farklı zorluk derecelerinde kayak pistleri olacak. Büyükşehir Belediyesi buradaki yatırımlarını büyük ölçüde tamamladı. Şimdi özel sektörün konaklama tesisi yatırımları sürüyor. Oteller yapıldığı zaman Kayseri turizm sektöründen büyük bir pay alacak ve bir turizm kenti haline gelecek.” dedi.

cingi-erciyes-kayak-merkezi-nakis-nakis-islendi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

32 / 2,182