Düziçi’ne teleferik geliyor

Düziçi’ne teleferik geliyor :Düziçi Belediyesi ile SER-SE firması arasında Teleferik Projesini Hazırlama sözleşmesi imzalandı. Hayal gerçeğe dönüştü. Teleferik ile Türkiye Düziçinin daha yakından tanıyacak.

SER-SE Firması 90 günde 2246 metre yüksekliğindeki Düldül Dağına Teleferiğin gidiş-dönüş güzergahı ile direklerin yerlerini belirleyerek hazırlanan projeyi Belediyeye teslim edecek.200 bin Tl bedelli projenin tamamlanmasının ardından proje bu defa da inşaat ihalesine çıkartılacak.

AK Parti hükümetinden gerekli desteği alarak yola çıkan Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Doğaka destekli proje için OKÜ ile yola çıkarak bu zamana kadar büyük ilerleme sağladı.

Projenin hayata geçmesiyle Düziçi ile birlikte Osmaniye’nin kaderinin değişeceğini belirten Düziçi Belediye başkanı Ökkeş Namlı, “İlimiz ve ilçemiz turizm yönünden tanınan, gelir kazanan, istihdam yaratan bir yer konumuna gelecek. Proje Düziçi için hayal olmaktan çıktı gerçeğe dönüştü. İlimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Şimdiden emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Projeye göre Çitli köyü Suriyeliler kampı yanından hareket edecek teleferik hattı 1700 metre uzunluğunda olacak ve Düldül Dağı zirvesinde bir adet 40-60 kişilik Buket otel hizmet yapacak…

hayaller-gercek-oluyor-duzicine-teleferik-geliyor

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,423