Erciyes Dağı Yoğunluğu Pastırma ve Sucuk Satıcılarını Sevindiriyor

Erciyes Dağı Yoğunluğu Pastırma ve Sucuk Satıcılarını Sevindiriyor : Son yıllarda öne çıkan Erciyes Kayak Merkezi, yoğun bir dönem geçiriyor. Bu yoğunluk kent ekonomisini, özellikle de sucuk ve pastırma satıcılarını sevindiriyor.

Kayseri’de, pastırma ve sucuk satışı yapan Mustafa Aldaş kış mevsiminde Erciyes Dağı’na gelen kayakçılar nedeniyle işlerinin iyi olduğunu söyledi.Pastırma ve sucuk satışları ile ilgili olarak bilgi veren Mustafa Aldaş, “Bizim her sezonumuz farklı geçmektedir. Yazın gurbetçi sezonumuz, kışın ise Erciyes Dağı’nda kayak yapmaya gelen tatilcilerin sezonu oluyor. Erciyes çok gelişti bu durumun işlerimize iyi şekilde etkisi oluyor. İşlerimiz iyi gidiyor. Kış sezonunu boş geçirmiyoruz” dedi.Pastırma ve sucuk fiyatlarına değinen Aldaş, “Kaliteli sucuğu fiyatı 38 TL’dir. Normal sucukların fiyatı 25 TL’dir. Orta kalite pastırmalarımız 55 TL’den başlıyor 75 TL’ye kadar çıkıyor. Geçen seneye oranla fazla değişen fiyatlarımız olmadı. Fiyatlar yaklaşık geçen seneyle aynı. Yaz döneminde ağırlıkla satışlarımız gurbetçi vatandaşlara olmaktadır. Kış mevsiminde yerel halk ve şehir dışından kayak yapmaya gelen insanlar alışveriş yapıyor” diye konuştu.

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,530