Erciyeste kayak yoğunluğu

Erciyeste kayak yoğunluğu :Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Erciyes’te hafta içi yoğunluğu yaşanıyor.

Sömestir tatilinin son günlerine yaklaşırken vatandaşlar, aileleriyle Erciyes Kayak Merkezi’ne akın etti. Vatandaşlar, Tekir bölgesindeki teleferiğin önünden uzun kuyruklar oluşturdu. Kızak kayıp kayak yapmanın keyfini çıkaran vatandaşlar, hoşça vakit geçirdi.

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Eğlenceoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin bitimine son 3-4 gün kala Erciyes’te hafta içi de pistlerin tıklım tıklım dolu olduğunu söyledi. Eğlenceoğlu, “Erciyes, en iyi sezonlarından birini geçiriyor. Hem güvenilirliği hem pistlerin kalitesiyle vatandaşların ailece tercih ettiği kayak merkezlerinin başında yer aldı. Bu da otellerimizin sezon boyunca yüzde 100’e yakın dolmasını sağladı” diye konuştu.

İzmir’den ailesiyle Erciyes’e gelen Mehmet Demir, “Bir haftadır buradayız, Cumartesi günü döneceğiz. Dönmeden önce Erciyes’in tadını çıkarmak istiyoruz. Yorulana kadar pistlerde kalıyoruz. Erciyes, Türkiye’nin en iyi kayak merkezlerinin başında geliyor” dedi.

erciyeste-kayak-yogunlugu

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

21 / 2,461