Fıs Snowboard Avrupa Kupası Yarışması

Fıs Snowboard Avrupa Kupası Yarışması :FIS Snowboard Avrupa Kupası” Yarışması Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Kayak Federasyonu’nun organize ettiği “Maximum Zirve Erciyes Festivali” gerçekleştirilen “FIS Snowboard Avrupa Kupası” Yarışması, Erciyes Kayak Merkezi’nde başladı.

FIS Snowboard Avrupa Kupası” Yarışması Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Kayak Federasyonu’nun organize ettiği “Maximum Zirve Erciyes Festivali” gerçekleştirilen “FIS Snowboard Avrupa Kupası” Yarışması, Erciyes Kayak Merkezi’nde başladı. Türkiye Kayak Federasyonu’nun girişimleriyle ilk kez Türkiye’de düzenlenen ve iki gün sürecek olan “FIS Snowboard Avrupa Kupası” Yarışması’nın Türkiye ayağına, Fransa, İtalya, Almanya, Slovenya, Hollanda, İşviçre, ABD ve Türkiye’den 44 sporcu katılıyor.Yarışlar, yarın da Erciyes Kayak Merkezi’nde devam edecek. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Kayak Federasyonu yönetimini devraldıklarından bu yana dünya çapındaki organizasyonları Türkiye’ye getirmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirtti.Yarar, Türkiye’de bir kayak kamuoyu oluşturmayı hedeflediklerini vurgulayarak, “Bu hedef doğrultusunda FIS Snowboard Avrupa Kupası’nın bir etabının Erciyes’te düzenlenmesi son derece önemli. Gerçekleştirdiğimiz her uluslararası organizasyon ile TKF olarak belirlediğimiz 2026 Kış Olimpiyatları’nı Türkiye’de gerçekleştirme hedefimize biraz daha yaklaşıyoruz” dedi.”FIS Snowboard Avrupa Kupası” Yarışması, yıl içinde farklı Avrupa ülkelerinde gerçekleşen etaplarla sürüyor ve her etapta yarışmacıların elde ettikleri puanlar toplanarak kazanan sporcular belirlenecek.

fis-snowboard-avrupa-kupasi-yarismasi-6967495_x_o

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

27 / 2,303