Geleceğin kayakçıları Bitliste yetişiyor

Geleceğin kayakçıları Bitliste yetişiyor :Kayak Temel Eğitim Kampı’nda yaşları 5 ile 15 arasında değişen çocuklar, dünya standartlarındaki kayak pistinde milli takıma girmek için çalışıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan Kayak Temel Eğitim Kampı’nda yaşları 5 ile 15 arasında değişen çocuklar, dünya standartlarındaki kayak pistinde milli takıma girmek için çalışıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan Kayak Temel Eğitim Kampı’na katılan çocuklar, kayak eğitimi alıyor.

Kayak sporuyla özdeşleşen Bitlis’te, Erhan Onur Güler ve El-Aman Hanı kayak merkezlerinde antrenörler gözetiminde eğitim alan ve yaşları 5 ile 15 arasında değişen 265 çocuk, bir taraftan yıl içinde yapılacak yarışmalara hazırlanıyor, bir taraftan da milli takıma girmek için çaba gösteriyor.

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Kayak Kamp Eğitim Merkezi Müdürü Refik Avşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, geleneksel olarak her yıl yarıyıl tatilinde temel eğitim kayak kampı açtıklarını söyledi.

Bu yılki kampın açılışını yaptıklarını ve 3 dalda 265 sporcuya eğitim verdiklerini ifade eden Avşar, şöyle konuştu:

“Açtığımız kampta bu yıl Alp disiplini, kayaklı koşu ve snowboard olmak üzere 3 dalda 265 sporcuya eğitim veriyoruz. Bu sporculardan 165’i ilk kez kayakla tanışıyor. Diğerleri ise önceki yıllarda federasyon etaplı müsabakalara katılan sporcularımızdan oluşuyor. Snowboard ve Alp disiplini eğitimlerini Erhan Onur Güler Kayak Tesisi’nde, kayaklı koşu eğitimlerini ise El Aman Hanı’ndaki tesiste, veriyoruz. 12 antrenör gözetiminde her gün 3 saat eğitim alan öğrencilere, kayak takımlarının yanı sıra öğlen yemeklerini verip evlerine gönderiyoruz. İnşallah eğitimlerden sonra bu çocuklarımız önümüzdeki yıl federasyon yarışlarına katılıp büyük başarı elde ederler.”

Kayak Antrenörü Mesut Huyut ise çocukların eğitimlere büyük ilgi gösterdiğine değinerek, ailelerin çocuklarından daha heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Temel eğitimle başlayan kam döneminin daha sonra yarışçı grubuna dahil edildiğini ve yetenekli sporcuların yarışmalara katıldığını anlatan Huyut, “Sporcularımız başarılı olduklarında milli takıma kadar yükselebiliyorlar. Geçmişe baktığımızda bu örneklerden biri de benim. Dünya Şampiyonası’nda ve olimpiyatlarda ilimizi, ülkemizi temsil ettim. Çocukların, dünya standartlarına sahip bir pistte eğitim görmesi onlar için büyük avantaj” diye konuştu.

gelecegin-kayakcilari-bitliste-yetisiyor

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,527