İzmit Kent Ormanı Kayak Merkezine Döndü

İzmit Kent Ormanı Kayak Merkezine Döndü :Kocaeli’nde dün akşam başlayan ve bugün yoğun olarak devam eden kar yağışı nedeniyle okullar tatile girerken, kayak yapmak için Kartepe’ye çıkamayanlar Umuttepe’deki Kent Ormanı’nda karın tadını çıkardı.

Kentin yüksek kesimlerinde daha etkili olan ve Kocaeli Üniversitesi Kampusu’nün de bulunduğu Umuttepe’de 30 santime ulaşan kar, hemen yanındaki Kent Ormanı’ndaki yokuşu da kayak pistine çevirdi. Üniversitelilerin yanı sıra çocuklarını yanlarına alan ailelerin akın ettiği Kent Ormanı’nda çocuk ve gençlerin yanı sıra büyükler de kızak, naylon poşet ve tepsilerle burada kayarak yerdeki karı eğlenceye çevirdi.

Yazın aylarında mesire alanı olarak kullanılan Kent Ormanı’na akın edenler, “Kartepe’ye bu havada çıkmak zor ve hem masraflı. Burada kendi imkanlarımızla bedavadan kayıp karın tadını çıkarıyoruz” dedi. Bu arada öğrenciler, kar yağışı nedeniyle okulların yarın da tatil edilip edilmeyeceğini merak ettiklerini söyledi.

izmit-kent-ormani-kayak-merkezine-dondu

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 3,675