Karda Mangal Keyfi

Karda Mangal Keyfi :Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Kayak Merkezi’nde düzenlenen ’Kar Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu.itlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Kayak Merkezi’nde düzenlenen ‘Kar Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu.

Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı ile Güroymak Esnaf ve Sanatkarlar Odası (GESO) Başkanlığı tarafından Nemrut Kayak Merkezi’nde düzenlenen Kar Şenliği’ne Güroymak Kaymakamı Çağlayan Kaya, kurum müdürleri, vatandaşlar ve çevre illerden gelen çok sayıda kayakçı katıldı. Davul zurna eşliğinde başlayan etkinlik, Kaymakam Kaya’nın oyun halayına katılmasıyla devam etti. Etkinlik hakkında bilgiler veren Kaymakam Çağlayan Kaya, Güroymaklılar olarak yıllardır karla iç içe ve karın vermiş olduğu zorluklarla yaşadıklarını belirterek, “Karı avantaja çevirmemiz konusunda bir toplantı gerçekleştirdik. Dedik ki esnaflarımızı, vatandaşlarımızı ve muhtarlarımızı Nemrut Kayak Merkezi’nde hem eğlensinler hem de kayarak karın keyfini doya doya yaşasınlar diye bir araya getirelim dedik. Sorduğumuz kadarıyla ömürlerinde ilk kez böyle bir organizasyona katılıyorlar. Buna vesile olduğumuz içinde çok mutluyuz. Bundan sonra kış ve bahar pikniklerine peyderpey devam edeceğiz. İnşallah bahar ayında Güroymak bahar şenliklerini de kaldığı yerden devam ettireceğiz. Herkes şu anda mutlu. Mangal zevkimizi tadacağız. Daha sonra isteyenler kayak yapabileceklerdir. Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

karda-mangal-keyfi

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,617