Kars Valisi Özdemir Sarkamışta Kayak Öğreniyor

Kars Valisi Özdemir Sarkamışta Kayak Öğreniyor :Kars Valisi Günay Özdemir, Sarıkamış’taki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde kayak yapmayı öğreniyor. 50 yaşında ilk kez kayak yapma olanağı bulduğunu söyleyen Vali Özdemir, “Sarıkamış’ın nimetlerinden şimdiye kadar faydalanmadığım için hayıflanıyorum” dedi. Vali Özdemir, kayak öğretmeni yönetiminde Cıbıltepe’de 2 haftadan beri kaymaya başladı.

Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri başta olmak üzere dünyada ender görülen kristal kar özelliği ile adından söz ettiren Cıbıltepe Kayak merkezinde Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz’den sonra, Vali Günay Özdemir de kaymaya başladı. Vali Özdemir, hafta sonları Cıbıltepe Kayak Merkezine giderek kayak öğretmenlerinden ders alıyor ve pratik yapıyor. İlk günler bir hayli zorlandığı görülen Vali Özdemir, iki hafta içinde kaymayı başardı.

Kayak öğretmeninin anlattıklarını can kulağı ile dinleyen Vali Özdemir, Sarıkamış’ın ve kayağın güzelliklerinden söz ederken şöyle dedi:

“İlk defa Sarıkamış’ta kayak öğrenme fırsatı buldum. Sarıkamış’ın bu güzel nimetlerinden şimdiye kadar niye faydalanmadım diye de hayıflanmadım değil. Çünkü böyle bir kayak merkezi ve güzel kar dünyanın hiç bir yerinde bu kalitede görmedim. Onun için bugün burada kayağı öğrenmek ve kaymak çok zevkli.”

kars-valisi-ozdemir-sarkamista-kayak-ogreniyor

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

213 / 1,855