Kayserili Dağcılar Erciyes Zirvesi Yolunda

Kayserili Dağcılar Erciyes Zirvesi Yolunda : Kayserili dağcılar 5.Geleneksel Hacılar Erciyes Kış tırmanışı kapsamında yürüyerek Erciyes Dağı Kayak Merkezine ulaştı. Yoğun kar ve tipiye rağmen 55 sporcu zirveye ulaşmayı başardı.

Kayseri Dağcılık İl Temsilciliği 2015 faaliyet programında yer alan 5.Geleneksel Hacılar Erciyes Kış tırmanışı gerçekleştirildi.31 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Tırmanışa 128 dağcı katıldı. Tekir Bölgesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Evi’nde toplanan dağcılar 2700 rakımlı Kamp Merkezi Üst İstasyondaki Dağ Evine hareket ettiler. Yer yer saatte 100 km hıza ulaşan rüzgara rağmen 2 saatlik yürüyüş sonrası dağcılar, dağ evine ulaştı.Tırmanışa katılan dağcılardan bir kısmı çadır kurarak geceyi kamp merkezinde geçirdi. Gece dağcılar zirve için tekrardan tırmanışa geçti. Şeytan deresinde dağcılardan bir kısmı donma tehlikesinden dolayı geri dönerken, yoğun tipi ve kar yağışına rağmen 55 dağcı zirveye ulaşmayı başardı.Zirvede İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından dönüşe geçen sporcular akşam vakitlerinde Erciyes Dağı Kayak Merkezine ulaştı.

kayserili-dagcilar-erciyes-zirvesi-yolunda

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,800