Nemrut Kayak tesisleri yarıyıl tatiline hazır

Nemrut Kayak tesisleri yarıyıl tatiline hazır :Bitlis’in Tatvan İlçesi’ndeki Nemrut Kayak Merkezi kayakseverleri bekliyor.

Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde 2004 yılında açılışı yapılan 2 bin 550 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun pistleri arasında gösterilen Nemrut Kayak Merkezi, kar yağışı ile birlikte hafta sonları ziyaretçilerin uğrak mekanı haline geldi. Okulların da yarıyıl tatiline girmesiyle yoğunluğun artacağını belirten vatandaşlar, Nemrut’ta kayak yapmanın ayrı bir keyif olduğunu söyledi.

Türkiye’nin birçok yerinde kayak yaptığını belirten Hakan Gürbüz, “Türkiye’de güneye bakan tek kayak merkezi Nemrut Kayak merkezidir. Bu nedenle eşsiz doğası ve pist kalitesi ile hem profesyonel kayakçılara hemde amatör kayakçılara kayma imkanı sağlamaktadır. Kayarken önünde Vangölü manzarası arkanızda ise Nemrut Krater Gölü bulunuyor. Bu Nemrut Kayak tesislerine ayrı bir güzellik katıyor” dedi.

nemrut-kayak-tesisleri-yariyil-tatiline-hazir

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

61 / 1,659