Olympos Teleferiği Araplar kurtardı

Olympos Teleferiği Araplar kurtardı :Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projeleri Antalya’nın değerine değer katacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Boğaçayı Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Film Platosu ve Tünektepe Projesi gibi vizyon projeler ile Antalya’ya çağ atlatacak

Antalya’nın en büyük turizm pazarı olan Rusya’da 8 aylık dönemde kayıp 600 bini aştı. Rus turist sayısındaki kayıp, otelciler kadar, hatta onlardan daha çok otel dışı aktivite sunan şirketlere darbe vurdu. Rus turist sayısında yaşanan düşüşe en büyük alternatif ise Arap turistler oldu.

YÜZ TURİSTİN 20’Sİ ARAP
Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, “Bu yılı Araplar kurtardı” sözleriyle durumu özetledi. Gümrükçü, “Daha önce gelen her 100 turistten en fazla 5’i Arap turistti. Bu yıl bu oran yüzde 20’lere kadar çıktı” diye konuştu. Tahtalı Dağı’nın 2 bin 365 metre yükseklikteki zirvesine teleferikle çıkan turistlerin yüzde 25’ini orta ve batı Avrupalı turistlerin oluşturduğunu hatırlatan Gümrükçü, Arap sayısının Avrupalı sayısına yaklaştığına işaret ederek “Geçen yıl turistlerin yüzde 40’ı Rus turistti. Bu yıl, yüzde 30’lara düştü” dedi. Gümrükçü, Arap turistlerin ilgilerinin artması için Dubai başta olmak üzere Arap yarımadasındaki turizm fuarlarına katılarak, tesisleri tanıtmayı düşündüklerini de kaydetti. Geçen yıl 213 bin kişinin kullandığı teleferiğin bu yıl Eylül ayı sonu itibariyle 188 bin kişi tarafından kullanıldığını açıklayan Gümrükçü, “Yıl sonuna kadar hedefimiz 210 bin kişiyi aşmak. En büyük pazarımız olan Rusya’daki düşüşe karşın, geçen yılın rakamlarını yakalamamız büyük bir başarı” dedi.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ
Gümrükçü, “Eşsiz bir manzara eşliğinde gerçekleşen ve dünyanın sayılı güzergahları arasına giren yamaç paraşütümüz her yıl daha fazla ilgi çekiyor. Bu yıl 2 bini aşkın kişi uçtu” diye konuştu.

olympos-teleferigi-araplar-kurtardi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

30 / 1,560