Tahta yerine esnek bir bariyer olsa hayattaydı

Tahta yerine esnek bir bariyer olsa hayattaydı : Erzurum’un gözde kayak merkezi Palandöken’de üniversite öğrencisi 25 yaşındaki Mehmet Akif Koyuncu, kapalı olan alanda minder ile kayarken, pistleri birbirinden ayıran tahta korkulukları çarparak yaşamını yitirmişti. Pistlerde yumuşak, esnek maddelerin kullanılmaması büyük eleştiri konusu olmuştu.

‘Tehlikeyi azaltabilir’
Yahya Usta (Uludağ merkezli Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı): Erciyes’teki yataklı uygulama, belirli yerlerde yeterli olabilir. Tehlikeyi azaltabilir, güzel bir uygulama. Ancak bunun çözümü kızak için ayrı yer yapılmasıdır. Herkes için ayrı ayrı pist olmalı. Motor pisti ayrıdır, kızak pisti ayrıdır, kayak pisti ayrıdır. Merkezlerin denetimi hakkında kayak öğretmenleri olarak biz elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Tehlikeli olan bölgeleri bildiriyoruz.

tahta-yerine-esnek-bir-bariyer-olsa-hayattaydi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,502