Tatvanda öğrencilere kayak eğitimi verildi

Tatvanda öğrencilere kayak eğitimi verildi :Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçedeki maddi durumu iyi olmayan başarılı öğrencilere yönelik kayak eğitimi programı düzenledi.

Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Kayak Merkezi’nde düzenlenen program çerçevesinde bir hafta boyunca bir yandan kayak yapmasını bilmeyen öğrencilere kayak eğitimi verilirken diğer yandan ise öğrencilerin kayak yaparak gönüllerince eğlenmesi sağlandı. Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, eşi Çiğdem Erkan ile birlikte Nemrut Kayak Merkezi’nde öğrencileri ziyaret ederek, kayak eğitimi alan öğrencilerle sohbet etti. Tatvan Kaymakamlığı olarak her yıl olduğu gibi bu yılda karne hediyesi olarak öğrencilere yönelik bir haftalık kayak eğitimi programı düzenlediklerini belirten Kaymakam Murat Erkan, düzenlenen programla öğrencilerin hem kayak eğitimi aldıklarını hem de aldıkları bu eğitim sayesinde kayak yapma fırsatı bulduklarını söyledi. Programın bir hafta devam ettiğini ve program kapsamında öğrencilerin tüm giderlerinin Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından karşılandığını kaydeden Erkan, öğrencilerin bu sayede gönüllerince eğlenme fırsatı bulduklarını ifade etti.

Verilen eğitim sayesinde aynı zamanda öğrencilere hem kayak eğitimi verildiğini hem de spor kültürü aşılandığını vurgulayan Kaymakam Murat Erkan şöyle konuştu: “Maddi durumu olmayan derslerinde başarılı çocuklarımızın ve gençlerimizin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düşündük. Ruh ve beden sağlığı yerinde olan sportmen bir nesil yetiştirmek için yarıyıl tatilinde 7 ve 8. sınıfa giden 30 öğrencimize yönelik bir haftalık kayak eğitimi programı düzenledik. Bu program çerçevesinde kayak antrenörümüz gözetiminde öğrencilerimize kayak için temel eğitimler verildi. Çok kısa bir zaman olmasına rağmen öğrencilerimizin kayak konusunda bir hayli başarılı olduklarını gördük. Bu da bizi ziyadesiyle mutlu etti. İnşallah bu tür etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecektir.”

tatvanda-ogrencilere-kayak-egitimi-verildi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,533