Uludağda kar ağaçları devirdi

Uludağda kar ağaçları devirdi :Yurdu etkisi altına alan kar ve tipi, kayak merkezi Uludağ’da ağaçların devrilmesine neden oldu. Kapanan Bursa-Uludağ karayolu ağaçların kaldırılmasıyla tekrar açıldı.

Kar kalınlığının bu sabah 185 santimetreye ulaştığı Uludağ’da, devrilen ağaçlar Bursa karayolunu kısa süreli ulaşıma kapattı. Oluşan uzun araç kuyrukları Karayolları ekiplerinin ağaçları kaldırmasıyla tekrar açıldı. Hava sıcaklığının dün gece sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü Uludağ’da, günün en düşük sıcaklığı ise sıfırın altında 9 derece olarak ölçüldü. Meteroloji yetkilileri Uludağ’da hafta içersinde kar yağışının yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtti. Uuladağ’da yaşanacak kayak kazaları ve kaybolma olaylarına karşı önlemini artıran jandarma arama kurtarma ekiplerini günün 24 saati hazır bekletiyor.

Toplam 5 bin yatak kapasiteli Uldağ’da 30’a yakın otel ve misafirhane bulunuyor.

uludag-da-kar-agaclari-devirdi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

16 / 1,972