Yoğun Kar yağışı Sebebiyle Uludağ Teleferik Seferleri İptal

Yoğun Kar yağışı Sebebiyle Uludağ Teleferik Seferleri İptal :Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 3 metre 30 santimetreye ulaştı. Yoğun tipi ve kar sebebiyle kayak pistleri kapanırken, Oteller Bölgesi’ne kadar çalışan teleferik seferleri de iptal edildi. Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 3 metre 30 santimetreye ulaştı. Yoğun kar yağışı ve tipinin etkisi altında kalan zirvede tatilciler zaman zaman zor anlar yaşadı. Pistlerde tipi nedeniyle kayak yapılamazken, tatilciler otellerden dışarı çıkamadı. Uludağ’da hava sıcaklığı eksi 6 dereye kadar düştü. Jandarma trafik ekipleri, zincirsiz araçların Uludağ’a çıkışına izin vermedi.

Öte yandan kar ve tipi teleferiği de etkiledi. Kar ve tipi nedeniyle Uludağ’a teleferik seferleri yapılamadı. Fırtınada zirveye tırmanan dağcılar ise karla kaplı bir kulübeye sığındı.

yogun-kar-yagisi-sebebiyle-uludag-teleferik-seferleri-iptal

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,504