Alanyada Teleferik Projesi İçin Düğmeye Basıldı

Alanyada Teleferik Projesi İçin Düğmeye Basıldı :Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yapımı için gün sayılan Teleferik Projesi için Damlataş Belediye Misafirhanesi yanındaki parkta düğmeye basıldı, teleferik kabinlerinin kalkış noktası olacak bölgelerde bulunan palmiyeler söküldü, Şimdiden Alanya’ya hayırlı uğurlu olsun dedi.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait kepçeler ve görevli işçiler, teleferik kabinlerinin park edeceği alanda temizlik çalışması gerçekleştirdi. Misafirhane bahçesine palmiye dikileceğini belirten Yücel, “Teleferik kabinlerinin kalkış noktası, Misafirhane’nin şu an kullandığı araç otoparkı ile yanındaki park alanı olacak. Otopark da iptal ediliyor. Misafirhaneye başka bir giriş çıkış yapılacak. Yaklaşık 10 palmiye ağacını köklerine zarar vermeden söküp başka bir bölgeye naklediyoruz diye konuştu.

18 Kamu kuruluşunun görüşünü alıp projeyi geliştirdiklerini belirten Yücel, “İstasyonların yerlerini değiştirdik, sit alanlarından 160 metre geriye çektik. Ayrıca 5.000’lik planları revize ederek, Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’nun görüşünü de aldık. Projenin resmi manada hızlanmasını sağlayan Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ederim. Fiziki çalışmalara uzun bir izin ve onay sürecinin ardından nihayet başladık. Tahminlerimize göre 2017’nin ortalarına doğru proje bitmiş olacak. Şimdiden Alanya halkına ve turizm sektörüne hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

alanyada-teleferik-projesi-icin-dugmeye-basildi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,609