Babadağ’a Teleferikle 2017’de Çıkılacak

Babadağ’a Teleferikle 2017’de Çıkılacak :Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, 50 milyon liraya mal olacak projenin 3 ay içinde ihalesinin gerçekleştirileceğini yılda minimum 300 bin ile 700 bin kişinin teleferikle Babadağ’a çıkartılacağını bildirdi.

Muğla’nın Fethiye İlçesinde yaklaşık 20 yıldır yapılması beklenen Babadağ Teleferik Projesi ile ilgili olarak bürokratik işlemlerin tamamlandığı çok önemli bir sorun çıkmazsa 3 ay içersinde ihalenin yapılıp 2017 yılı sonunda Ölüdenizden Babadağ’a teleferikle çıkılacağını söyleyen Akif Arıcan, sürecin planlanan şekilde devam ettiğini ifade etti. Babadağ Teleferik Projesinin ortalama 50 milyon liraya mal olacağını anlatan Arıcan, yılda 300 ila 700 bin arasında kişinin teleferikle Babadağ’a çıkacağının öngörüldüğünü belirtti. Arıcan, öngörülmeyen bir engelle karşılaşılmaması halinde ortalama 3 ay içinde Babadağ Teleferik Projesinin ihalesinin yapılacağını söyledi. Alanda jeolojik ve ağaç röleve işlemlerinin hemen başlayacağını projenin bir aylık askı süresinin ardından ihalesinin yapılacağını da anlatan Akif Arıcan;“Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemizin bir hayalini daha gerçekleştiriyoruz. İlçemizde turizmi 12 aya çıkarmak amacıyla başladığımız Babadağ Teleferik projesinde sona yaklaşıyoruz. Odamızın şirketi Güç Birliği tarafından yürütülmekte olan Babadağ Teleferik Projesinin önündeki engelleri bir bir aşıyoruz. Babadağ Teleferik Projesinin gelişim planının Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından onaylanmasının müjdesini vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı nezdinde yürüttüğümüz çalışmalarda nihayet belli bir sonuca ulaştı. Babadağ Teleferik Projesi ile ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığına sunduğumuz gelişim planı çerçevesinde Babadağ’da yapılacak olan teleferik başta olmak üzere tüm tesisler Orman ve Su işleri Bakanlığınca onaylandı”dedi.

PİSTLER TELESİYEJLE BİRBİRİNE BAĞLANACAK
Akif Arıcan; “Projemize kattığımız yeni unsurlar var. Bunlar 1700, 1800 ve 1900 pistlerini birbirine bağlayan telesiyejler. Bunların imar planı değişikliği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra ihale aşamasına geçilecek. Projemiz şu anda öngördüğümüz süreçte, rayında yürütülmekte. Sizlerin de desteği ile teleferik projesini Fethiye’ye kazandıracağız. Bunu hayal olmaktan çıkartacağız. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen Milletvekillerimiz HASAN Özyer ve Nihat Öztürk’e, Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın çok saygı değer bürokratları Orman Genel Müdürümüz Sayın İsmail Üzmez’e; Orman Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet İpek’e; Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Dairesi Başkanı Sayın Emin Şimdi’ye; Orman Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Çelik ve ekibine; Fethiye Orman İşletme Müdürümüz Sayın Gürhan Zorlu’ya; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr.Osman Gürün’e ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Ayşe Ünal’a; Çevre ve Şehircilik Muğla il Müdürümüz Sayın Uğur Şeren ve tüm çalışanlarına; Fethiye Belediye Başkanı Sayın Behçet Saatcı’ya ve İmar Müdürümüz Güzide Özkaya’ya; Babadağ teleferik projesinde 2011 yılında birlikte yola çıktığımız yönetim kurulu üyeleri, meclis üyelerine ve çok kıymetli oda çalışanlarına; Ayrıca bu projenin yürütülmesinde destek olan Yönetim Kurulu ve meclis üyelerimize, Odamızın çok kıymetli çalışanlarına; Güç Birliği Şirketinde yer alan tüm ekip arkadaşlarıma; İmar Planı sürecimizi yürüten Yüksek Şehir Plancı Sayın Ercan Çınaroğlu’na; Teknik müşavirlik hizmetini veren Serse Teleferik Limited Şirketi Yetkilisi Sayın Selçuk Esiner ve ekibine; Proje koordinatörlüğünü yürüten Oda Genel Sekreterimize ve adını burada sayamadığım pek çok paydaşımıza en içten teşekkürlerimi sunarım” dedi.

babadaga-teleferikle-2017de-cikilacak

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,614