Bursa’daki Teleferik Fiyatlarını Meclis Gündemine Taşıdı

Bursa’daki Teleferik Fiyatlarını Meclis Gündemine Taşıdı :MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, Bursa’daki teleferik hattını Meclis gündemine taşıdı.

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, Bursa’daki teleferik hattını Meclis gündemine taşıdı. Teleferiğin 2008 yılında gidiş dönüş ücreti 6 TL iken bugün itibariyle 35 TL olduğunu belirten Koçdemir, “4 kişilik bir ailenin Uludağ’a gidiş dönüş bilet ücreti 140 TL’dir. Belediyelerin ulaşım hizmetini halkın hizmetten yararlanmasını neredeyse imkansız hale getirecek biçimde düzenleme hakları var mıdır?” diye sordu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, Bursa’daki teleferik hattı ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi verdi. İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın cevaplamasını isteyen Koçdemir, “Bursa Teleferik AŞ’nin uyguladığı yüksek fiyatlar Uludağ’a teleferikle ulaşımı lüks haline getirdi.” dedi.
2008 yılında gidiş dönüş ücreti 6 TL iken bugün itibariyle 35 TL olduğunu kaydeden Koçdemir, “4 kişilik bir ailenin Uludağ’a gidiş dönüş bilet ücreti 140 TL’dir. Bu Uludağ’a yalnızca belirli bir kesimin gidebilmesi demektir.” eleştirisinde bulundu.

“FİYAT POLİTİKASI UYGULANABİLİR DEĞİL”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin bilgisi dahilinde belirlenen bu fiyat politikasının uygulanabilir olmadığını kaydeden Koçdemir, şu soruları sordu: “Uludağ’a minibüsle çıkış fiyatı 12 TL iken teleferiğin 25 TL, gidiş dönüş 35 TL olması kabul edilebilir bir fiyat mıdır? Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ‘İlgili firma buraya yatırım yaptı. Teleferik önceden belediyenin sırtında kamburdu. Zarar ediyorduk. Zaten teleferiğe binenlerin yüzde 80’i yabancılar’ ifadesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Belediyelerin, imtiyazlarında olan ulaşım hizmetini, geleceği ipotek altına alacak ve halkın hizmetten yararlanmasını neredeyse imkansız hale getirecek biçimde düzenleme hakları var mıdır?”

bursadaki-teleferik-fiyatlarini-meclis-gundemine-tasidi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

27 / 2,454