Kartepe Kayak Merkezi’nde Yarıyıl Yoğunluğu

Kartepe Kayak Merkezi’nde Yarıyıl Yoğunluğu :Samanlı Dağları’nın zirvesindeki Kartepe’yi yarıyıl tatili nedeniyle günlük yaklaşık 5 bin kişi ziyaret ediyor.

İstanbul’a bir saat mesafede olması nedeniyle yoğun ilgi gören Kartepe’deki kayak merkezinde kar kalınlığı 83 santimetre olarak ölçüldü.

Kartepe, İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü’nün aynı anda izlenebilmesi, sahip olduğu doğal güzellikleri ve her seviyeye uygun pistleriyle kayak severlerce ilgi görüyor.

Günlük yaklaşık 5 bin kişinin ziyaret ettiği merkeze Arap ülkelerinden gelen turistler de ilgi gösteriyor.

İbrahim el-Haddi, yaptığı açıklamada, Bahreyn’den ailesiyle tatil için Kartepe’ye geldiklerini belirterek, ilk defa kayak yapmak için piste çıktığını söyledi.

Türkiye ve Kartepe’yi çok beğendiklerini ifade eden El-Haddi, Kartepe’nin doğal güzellikleri ve insanların kendilerine yaklaşımının güzel olduğunu kaydetti.

El-Haddi, ayrıca Türkiye’ye tatil için tekrar gelmeyi düşündüğünü dile getirerek, ülkesindeki arkadaşlarına da Kartepe’yi anlatacağını bildirdi.

Tüm pistlerin açık olduğu merkezde doluluk oranı yarı yıl tatilinin de etkisiyle yüzde 100’e ulaştı.

kartepe-kayak-merkezinde-yariyil-yogunlugu

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

4 / 3,467